8 Ekim 2016
Yorumlar 0

Etiketler ,

By Lock kullanıcılar arası şifreli iletişim kurmayı sağlayan ama mobil uygulama marketlerinde yer almaması nedeniyle ilgili siteler üzerinden kurulmayı gerektiren bir uygulamadır. Öyle ki belirli bir sunucu ile iletişim sağlanmasından dolayı sunucuya erişen tüm ip adresleri emniyet güçlerimiz tarafından dikkatle incelenmekte ve gerekli görüldüğü taktirde sorgulanmaktadır. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmamak, By Lock isimli uygulamanın trafiğini engellemek için güvenlik duvarınızdan 46.166.164.181 nolu ip adresine erişimin yasaklanması yeterli olacaktır.

Ev ve iş yerlerinizde ise WIFI şifrelerinin WPA/WPA2 ile tahmin edilemeyen şifrelerden, en az 8 karakter, tekrar etmeyen, büyük harf, küçük harf ve rakam içerecek şekilde seçilmelidir. En az 1 karakter sembol (, . $ # ~ vb.) ile güçlendirilmesini de tavsiye ediyoruz. WPS’in ürettiği şifreler deneme/yanılma (brute force / kaba kuvvet) atakları ile bulunabilmesi nedeniyle kapalı tutulmasını tavsiye ediyoruz. By Lock uygulamasını kullanan kişilerin WIFI sisteminizi kullanılması sizin sorumluluğunuzda bulunan internet hattınızın takibe alınmasına neden olabilmektedir.

Güvenli günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ENTEGRASYON