Siber Saldırılara İnanmıyoruz!

Teklif İsteyin
25 Kasım 2014
Kategori
Haberler
Yorumlar 0

Türkiye’de her 4 kullanıcıdan sadece 1’i siber tehditlere inanıyor.

B2B International ve Kaspersky Lab’ın birlikte yürüttüğü araştırmanın sonuçlarına göre Türkiye’de sadece yüzde 77 kullanıcı saldırıların gerçek olduğuna inanıyorken diğer kısım siber saldırıların gerçekliğine inanmıyor. İnanmayan kullanıcılar haliyle önlem almıyor. Kullanıcıların bu duruma olan kayıtsızlığı sanal yaşamlarını ve verilerini tehdit ediyor. Fakat onlar bu riske tamamen savunmasız.

Avrupa’da internet kullanıcılarının yüzde 12’si gerçek olduğuna inanmazken bizde durum neredeyse iki katı. Türk kullanıcıların tehdit altında olduğunu söylemek mümkün.

Türk kullanıcıları çevirimiçi hesaplarının tehlikede olmasını umursamıyor. Bu risklerden çoğu haberdar bile değil. Durum sadece sosyal medya hesaplarından ibaret değil ayrıca finansal bilgiler de tehlike altında.

Wi-Fi ağları üzerinden gönderilmekte olan veriler nedeniyle birçok kullanıcı tehlike altında olduğunu bilmiyor. Wi-Fi bağlantısı kuran yüzde 18 kullanıcı oranı tehlike altında. Kullanıcıların bazıları bu tehlikelerin önemli olmadığını söylüyor.

Peki siz siber saldırılara inanıyor musunuz? Siber saldırılardan korunmak için nasıl bir yol izliyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ENTEGRASYON